Metodika

Klokanův kufr je soubor didaktických pomůcek, které naučí dítě vše, co potřebuje umět před nástupem do školy. Díky svému komplexnímu pojetí pomáhá diagnostikovat, co dítě skutečně umí a zvládá, odhaluje jeho silné stránky, které posiluje, a identifikuje případné slabé stránky, s nimiž dále pracuje a nachází řešení.

Pomůcka je praktickou aplikací knihy Diagnostika dítěte předškolního věku renomovaných autorek Mgr. Jiřiny Bednářové a PhDr. Vlasty Šmardové.


Obsah

Obsah kufru je rozdělen do 10 tematických oblastí vývoje dítěte:Kufr má podobu dřevěné skříňky na kolečkách. Součástí jsou tři barevné boxy, kde najdete diagnostické karty, pracovní skládačky, vkládačky, motorické pomůcky a další. Zadání jednotlivých úkolů na kartách je jednoduché a srozumitelné. Pomůcky jsou pak doplněny originální a na první pohled odpovídající ilustrací. Líbí se dětem a vyhovují pedagogům.


V kufru nechybí ani kniha „Diagnostika dítěte předškolního věku” s podrobnými popisy jednotlivých oblastí vývoje a náměty na další rozvoj dítěte. Součástí je také 10 záznamových archů pro diagnostiku a hodnocení schopností.


Pro koho

Cílem pomůcky je pomoci konkrétnímu dítěti, úkoly proto mají 3 varianty - základní, jednodušší a náročnější úroveň.

Klokanův kufr je díky tomu určen pro:Protože je pomůcka dynamickým systémem metodiky, diagnostiky a intervence, je vhodná předevšímPro samostatnou práci rodičů s dětmi doporučujeme spíše Klokanovy kapsy, které jsou přizpůsobeny k rozvíjení schopností a dovedností dětí v domácím prostředí.


Kvalita materiálů

Zpracování materiálů vyhovuje všem normám pro děti od 3 let. Klokanův kufr je vyráběn a kompletován v České republice.

Podrobnější informace o pomůcce, technické parametry i návod, jak s kufrem a záznamy pracovat, najdete v sekci ke stažení. Jak Klokanův kufr vypadá, se můžete podívat také ve fotogalerii níže.


Uživatelská příručka

Základní metodickou pomůckou a východiskem pro užívání Klokanova kufru je publikace: BEDNÁŘOVÁ, J., ŠMARDOVÁ, V. Diagnostika dítěte předškolního věku. Brno: Albatros Media, Edika 2015 (dále jen Diagnostika).

Publikace je přiložena v každém Klokanově kufru. Před zahájením práce s Klokanovým kufrem  doporučujeme tuto publikaci dobře prostudovat.


Uživatelská příručka ke stažení

Klokanův kufr - práce s dětmi

Klokanův kufr - přehled obsahu

Ke stažení